„Operacja Czarny Las” Jorn Lier Horst

Książka dla małych detektywów, jeden  z 18 tomów cyklu „Operacja” JØrna Liera Horsta, który pisze przede wszystkim świetne skandynawskie kryminały dla dorosłych. „Punkt zero” tego norweskiego pisarza recenzowałam w zakładce „WEŹ, CZYTAJ” i  przy okazji wspominałam o fantastycznej serii dla dzieci, której wydawcą jest Media Rodzina.

„Operacja Czarny Las” to 16 tom serii o Biurze Detektywistycznym nr 2, którego założycielami są pomysłowa i odważna Tiril, żądny przygód Olivier oraz prawdziwy pies tropiący Otto, który ma nos do tajemnic.

Przygody trójki detektywów rozgrywają się  w norweskim  miasteczku Elvestad.

W każdej z części pojawiają się nowe zagadki, kłamstwa, tajemnice i niebezpieczeństwa. Przygody jakie spotykają trójkę detektywów mogą się przydarzyć każdemu, ponieważ są to historie zaczerpnięte z życia codziennego.

Tym razem Tiril,  Olivier i Otto muszą dowiedzieć się:

dlaczego w Czarnym Lesie nie śpiewają ptaki?,

kim jest mężczyzna w zielonym stroju i co robi w lesie?,

dlaczego mimo, że jest lato drzewa usychają i tracą liście?,

i kto zjadł ciasteczka?

Czy chcielibyście zostać detektywami?

Detektywem może zostać każdy bez względu na wiek, ale musi wykazywać się odwagą, sprytem, pomysłowością i spostrzegawczością.

Na końcu książki zamieszczono test z  pytaniami dla detektywa. 

Czy zdasz egzamin?

Przyznaję, że nie jest łatwo, … do dziś nie udało mi się znaleźć ukrytego w ciemnym lesie słowika. Ale oczywiście będę próbowała dalej, bo prawdziwy detektyw nigdy się nie zniechęca i doprowadza badaną sprawę do końca. Polecam całą serię.

elemen


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *