Wiosna, ach to ty.

Wiosna to słońce, śpiew ptaków i kwiaty, a jak kwiaty… to pięknie ilustrowana „Wielka Księga Kwiatów” od wydawnictwa Wilga. Książka została napisana i zilustrowana przez Yuval Zommer.

Czy kwiaty mają rodziny? Oczywiście. Kwiaty łączą się w rodziny na podstawie wspólnych cech. Poznacie krewnych Liliowatych, Astrowatych, Storczykowatych, Kaktusowatych, Różowatych i Motylkowatych. Z tej pięknej książki dowiecie się do czego służą kwiaty, jakie mają znaczenie, po co kwiatom kolory i wzory?

Jakiego koloru kwiaty najczęściej wybierają pszczoły, a jakie lubią ćmy?

Jakie zwierzęta zapylają kwiaty, oprócz pszczół i ptaków?

Które kwiaty leczą, a które nam szkodzą?

Z jeżówki i hibiskusa- parzy się herbatki na wzmocnienie, lawenda łagodzi bóle mięśni, a katarantus różowy kwiat pochodzący z Madagaskaru jest wykorzystywany w leczeniu nowotworów.

Są też kwiaty śmiertelnie niebezpieczne, oraz takie, które wywołują alergię.

Zwiedzicie Królewski Ogród Botaniczny w Londynie i dowiecie się jak nazywa się najdroższa róża świata, ile jest odmian tulipanów, oraz na czym polega praca botanika.

Możecie sami uprawiać rośliny, nawet jeśli nie macie ogrodu. Zasadźcie je w pudełkach po jogurtach lub kaloszach, może wyhodujecie jakieś niesamowite okazy.

Dla 5-10 letniej solenizantki lub jubilatki pomysł na prezent idealny. Gorąco polecam i dziękuję za tą piękną pachnącą wiosną książkę do recenzji wydawnictwu Wilga.

elemen


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *