Uwierz w siebie, bądź kim chcesz.

Czy lubicie książki, w których głównym bohaterem jest pies? Jeśli tak to „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” Belli Swift  to książka dla Was.  Mała suczka o imieniu Peggy  chwilę przed świętami Bożego Narodzenia trafia do schroniska dla psów Doldrum’s.

Jak to się mogło stać? Kto okazał się tak bezduszny i pozbył się ślicznego szczeniaczka? A może Peggy trafiła do schroniska bo się zgubiła?

„Mama powiedziała jej, że na każdego psa czeka idealny opiekun.                                                    Gdzie jest mój? – zaskomliła Peggy”

Małżeństwo z trójką dzieci przed samymi świętami przynosi do schroniska legowisko po swoim psie Baxterze, który niedawno odszedł. Dzieci strasznie tęsknią za swoim  dużym, czworonożnym przyjacielem. Trudno im się pogodzić ze stratą ukochanego pupila. Rodzina nie  jest jeszcze gotowa na nowego psa. Mimo to rodzice ulegają namową pani Doreen -pracownicy schroniska i przygarniają Peggy na okres próbny.

Czy rodzeństwo: Chloe, Ruby i Finn polubią małego mopsika? 

„Ten dom pachniał zabłoconymi tenisówkami, domową zupą, i kredkami świecowymi. Dokładnie tak jak powinien pachnieć prawdziwy dom.”

Czy Fin da się przekonać, że mały pies z pogniecioną mordką może być równie fajny jak duży bernardyn?

Czy Chloe fanka jednorożców, pokocha Peggy?                                                                                      Czy suczka znajdzie sposób ,aby zmienić się w konika z magicznym rogiem?

 „Możesz być, kimkolwiek zechcesz. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie…”

Na koniec przepis na brokatowego glutka, z którego można ulepić  jednorożca i wiele innych fantastycznych zwierzątek.

”W kuchni Peegy obserwowała z zaciekawieniem, jak Chloe przygotowuje klej, sodę oczyszczoną, mydło i tęczowy brokat. Dziewczynka ostrożnie odmierzyła i wymieszała składniki.”

Ilustracje w książce są czarno-białe, wyglądają jak obrazki do kolorowania. A więc Kochani, kredki w dłoń! Stwórzcie swoją unikalną książeczkę o przygodach małej suczki Peegi.  Polecam, namawiam, czytajcie, kolorujcie, bawcie się :).

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4908896/mopsik-ktory-chcial-zostac-jednorozcem

elemen


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *