“Operacja rower” Jorn Lier Horst i Hans Jorgen Sandnes

Chcecie poznać nową sprawę, którą zajmuje się Biuro detektywistyczne nr 2 czyli Tiril, Olivier i ich czworonożny przyjaciel Otto?

W marcu nakładem Wydawnictwa Media Rodzina ukazał się 16 tom cyklu pt. „Operacja Rower” Jorna Liera Horsta i Hansa Jorgena Sandnesa.

Młodzi detektywi wybrali się do centrum handlowego w Ramsby, gdzie na wielkiej tablicy ogłoszeń przyczepili plakat reklamujący ich biuro.

Cytat: „Podejmujemy się wszelkich ciekawych i niebezpiecznych zleceń. Rozwiązujemy sprawy duże i małe. Zaginął ci kot, albo ktoś ukradł ci portfel? Możemy pomóc. Skorzystaj z naszych usług. Tajemnicze sprawy to nasza specjalność.”

Olivier i Tiril zwrócili uwagę na ogłoszenia o skradzionych rowerach. Jedno, drugie, trzecie… niebieski rower chłopięcy, szara damka, czerwony rower z koszykiem.

Czy w okolicy grasuje jakaś szajka lub banda złodziei rowerów?

Całkiem możliwe, bo po wyjściu z galerii okazało się, że zniknął również rower Oliviera, a na miejscu gdzie wcześniej stał została tylko przecięta blokada.

Jedyny ślad znaleziony przez Ottona to mały metalowy krążek, z zębami pod spodem i otworem pośrodku.

Do czego służy tajemniczy krążek i czy zgubił go złodziej rowerów?

Czy skradzionych rowerów będzie więcej?

Czy Olivier odzyska swój ukochany rower?

Może pomoże mu w tym geometria?

Cytat: „Geometria- wyjaśnił Olivier. – Lekcje matematyki. Promień to odległość od środka okręgu do jego krawędzi.”

Nic więcej nie zdradzę, żeby Wam nie psuć frajdy.

Jesteście spostrzegawczy i dociekliwi?  „Powęszcie”  razem z Ottonem i znajdźcie na ilustracjach w książce pompkę, hulajnogę, klucze, gada i trzy motyle. Świetna zabawa. Gorąco polecam.

elemen


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *