Jørn Lier Horst, Thomas Enger

Kiedy w czerwcowych zapowiedziach pojawił się „Punkt zero” napisany przez norweski duet pisarzy Horsta i Engera, mruknęłam do siebie ”będzie super”. Znana jest mi seria o komisarzu Williamie Wistingu Jørna Liera Horsta i jego znakomity cykl dla dzieci „Operacja”, poznałam też Henninga Juula literacką postać książek Thomasa Engera. Po przeczytaniu rekomendacji uznałam, że zapowiada się bardzo interesujący kryminał, może nawet zbliżony do świetnego „Kasztanowego ludzika”, którego autorem jest Soren Sveistrup.

Jak wyszło?

Początek bardzo obiecujący, ciekawi bohaterowie, a sprawa seryjnego zabójcy celebrytów przypominała mi trochę fabułę serialu „Most nad Sundem”. Do końca powieści nie udało mi się rozwikłać kto stoi za morderstwami, a zakończenie przypominało mi już zupełnie inny film, ale o nim wspominać nie wypada, bo ktoś mógłby to uznać za spoiler.

Sięgnę po kolejny tom z cyklu „Blix i Ramm na tropie zbrodni”, a Wy sięgnijcie po „Punkt zero”. Książka dostępna jest w naszej bibliotece, więc: „weź, czytaj!”.

Elemen


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *