“Psy, pieski, psiaki”

Max, Pops, Taxi, Apollo, Sirius, Uszaty, Fiołek, Lady Puszka, Berta, Barry, Biełka, Striełka, Puk, … psy, pieski, psiaki, psiny, psiunie, pieseczki, psiska …

Człowiek i pies są razem od czasów kiedy na świecie nie było koła, garnka, łodzi, zabawek i wielu innych rzeczy. To było bardzo, bardzo dawno temu…

Pies wtedy powiedział –

Cytat-  „Umiem wywęszyć z daleka każdy zapach. Umiem się skradać i polować. Umiem szybko biegać, szybciej niż ty, umiem gryźć, szczekać i przynosić w pysku różne rzeczy.”

A człowiek odpowiedział –

Cytat-  „Umiem chwytać dłońmi i robić różne narzędzie. Umiem tymi narzędziami polować, budować, przygotowywać posiłki. Potrafię też widzieć dalej niż ty, ponieważ chodzę na dwóch nogach i jestem wyższy. No i umiem wchodzić na drzewa. Wtedy dostrzegam to co jest bardzo daleko.”

Od tego czasu są razem, przyjaźnią się, pomagają sobie, przeżywają fantastyczne przygody. Jakie? Dowiecie się z książki Marcina Przewoźniaka „Psy, pieski, psiaki” wydawnictwo Wilga.

Jaki jest przepis na najlepsze psie chrupki?

Komu pomógł pan Zębatka w klinice dla zwierząt?

Za co zwierzęta otrzymują Medal Pani Dickin?

Jakiej rasy psy są pupilami królowej Anglii?

O kim chciał napisać książkę znany podróżnik i dlaczego?

Kim były KOSMOPSIAKI Biełka i Striełka?

A na koniec historia Puka, psiej gwiazdy filmowej, który psich kolegów uczył gry aktorskiej. Czy mu się udało? Przekonajcie się sami.

Włochatych kumpli człowieka w książce narysowała Maja Barska, a jak wyglądali naprawdę możecie znaleźć na zdjęciach w google np. tutaj https://stare-kino.pl/basienka-i-puk/

Najbardziej wzruszyła mnie historia wilczura Apollo i labradora Siriusa. Sprawdziłam również, że wśród 67 zwierząt, które otrzymały  Medal Pani Dickin był jeden kot marynarz o imieniu Simon.

Bardzo jestem ciekawa, która przygoda Wam przypadnie do gustu. Dla wszystkich miłośników czworonogów pozycja obowiązkowa. Gorąco polecam. Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Wilga.

elemen


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *