Dzisiaj napiszę moją skromną opinię o książce jeszcze mało znanego autora Macieja Rapy “Phenomen”

Książka była moim świątecznym prezentem. Dedykacja od autora była bardzo miła. Dziękuję @Phenomen

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę sci-fi.

Książka jest o katastrofie zwanej Phenomenem, po której stary świat przestaje istnieć. Powstał nowy Świat w którym wszystko jest inne, momentami przerażające lub nawet odrażające.

Od samego początku wczułam się w postać Bladego zwiadowcy w służbie Fortecy. Dostaje on zadanie do wykonania, które ma pomóc ocalić tych, którzy przeżyli Phenomen. Wyrusza on na wyprawę zgraną grupą w dzicz nowego świata. Spotykamy tam faunę i florę, która jest zupełnie inna od tej, którą znamy. Znajdziemy tam zwierzęta i rośliny, które są zrobione z metali, bardzo podobne do prawdziwych stworzeń. Istnieją też prawdziwe monstra, z którymi nikt by nie chciał się spotkać oko w oko. Książka jest też o walce ze swoimi demonami z przeszłości, które czyhają głównie na Bladego. Znajdziemy też zdradę, której nikt się nie spodziewa.

Książkę się bardzo przyjemnie i szybko czyta. Mnie pochłonęła w okresie świąteczno – noworocznym. Znajdziemy też w niej małe przerywniki w formie fajnych obrazków. Na fb

https://www.facebook.com/Phenomen-107842310919610/

i na ig@phenomenbook znajdziemy nawet zdjęcia stworzeń z nowego świata, które wykonał sam autor. Polecam gorąco do zajrzenia na oba profile.

Szczerze mówiąc czekam na kolejną część. Nie ukrywam, że fantazja działa i już sama sobie trochę historii stworzyłam. Naprawdę zachęcam do przeczytania “Phenomen” autor Maciej Rapa

Bogumiła Zięba


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *