“Od książki do kina, a z kina po nagrodę”

Złote Globy to, po Oscarach, jedne z ważniejszych nagród w świecie filmu i telewizji. Statuetki przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w tym roku zostały wręczone po raz 78.

Nagrody w kategoriach serialowych powędrowały m.in. do „Gambitu królowej” – pisaliśmy entuzjastycznie o książce i filmie na naszym blogu – https://slowonadzis.com/gambit-krolowej/ będącego adaptacją powieści Waltera Tevisa. Produkcję uznano za Najlepszy film telewizyjny lub serial limitowany, a Anya Taylor-Joy, odgrywająca główną rolę mistrzyni szachowej Beth Harmon, została uznana za Najlepszą aktorkę w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym.  

Kto jeszcze nie czytał – uprzejmie informujemy, że książka dostępna jest w naszej Bibliotece, a kto nie widział – wiadomo gdzie szukać. I w jednym i w drugim przypadku – warto. Dla tych, którzy nie grają w szachy dobra wiadomość jest taka, że nie trzeba umieć: pisarz i realizatorzy filmu pokazują nam grę w taki sposób, że czytamy i oglądamy opowieść, jakbyśmy byli starymi szachowymi wygami. 

fn


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *