Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Od nowego roku szkolnego dzieci z naszej gminy będą miały możliwość uczestniczenia w ogólnopolskim programie edukacji filmowejNowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Program będzie realizowany w naszym Kinie za Rogiem.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów szkolnej edukacji: klas 1/3, 4/6 i 7/8. To filmowe cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, omówieniem i propozycją warsztatów plastycznych.

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tegoroczna  edycja programu, będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic i uczniów, w tym roku dostępna będzie elastyczna forma udziału w programie. W praktyce oznacza to, że szkoła będzie mogła łączyć projekcje w kinach z seansami online w wygodny dla siebie sposób. 

W edycji 2021/2022 uczniowie i nauczyciele oglądać będą filmy w ramach 3 cykli tematycznych.  to zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły sprowadzone do Polski specjalnie do programu.

Opis programu, opis cykli filmowych, informacje o biletach i formularze kontaktowe znajdziecie na stronie dedykowanej naszej gminie Mieścisko –  https://nhef.pl/program/miasta/miescisko

Bardzo się cieszymy z tej edukacyjnej szansy dla dzieci i młodzieży i serdecznie zapraszamy jesienią do kina. Oglądajmy i uczmy się razem.

Poszerzamy pole widzenia”  


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *