„Nic tak nie ubarwia powieści i czyni ją prawdziwą jak faktyczne wydarzenia i przeżycia. Oraz towarzyszące im emocje.” Magdalena Wala

Magdalena Wala pisze książki z historią w tle, czyli takie jakie lubię najbardziej. Przygodę z twórczością autorki zaczęłam od książki pt. „Marianna”, gdzie tytułowa bohaterka, odważna młoda kobieta, po spędzeniu młodzieńczych lat w szkole klasztornej ucieka z niej, by walczyć w powstaniu listopadowym.

Dzisiaj namawiam aby  Nowy Rok rozpocząć z trylogią pani Magdaleny Wali „Za zakrętem”. Trzy tomy : „Na moment przed świtem”, „Ostatnia iskra nadziei” oraz najnowszy „Nazajutrz cię odnajdę” to wzruszająca wojenna opowieść Agnes i współczesna historia Adrianny tocząca się na Śląsku.

Bohaterki różni  wszystko;  czasy w których dorastały, wiek i temperament.

Adrianna to młoda mężatka, która pewnego dnia poznaje ponad dziewięćdziesięcioletnią Agnes. Ta doświadczona życiowo staruszka opowiada młodej kobiecie swoją historię.

Poznajemy jej młodość przypadającą na okres drugiej wojny światowej. Miłość o którą musiała zawalczyć. Trudne decyzje, które zmuszona była podejmować. To bohaterka bliska memu sercu. Taka babcia, przyjaciółka, powierniczka to pragnienie każdego.

Czy opowieść  Agnes sprawi, że Adrianna podejmie walkę o swoje szczęście? Czy znajdzie w sobie siłę, aby zawalczyć o swoje małżeństwo?

Cytat: ” (…) są takie ścieżki, którymi trzeba przejść samotnie. Bez względu na pogodę. “ To książka o miłości, przyjaźni, rodzinie, tęsknocie i trudnych wyborach.          

Gorąco polecam tę niebanalną sagę, przeczytajcie.

elemen

Linki:

https://miescisko-bp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=MSC%20M19003424

https://miescisko-bp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=MSC%20M20000303

https://miescisko-bp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=record&001=MSC%20M20000593


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *