“Dziś”

Dziś mamy przyjemność napisać, a nawet krzyknąć drukiem, że „to jest „Dziś”!

Dziś – to jest ten dzień, w którym odebraliśmy z drukarni Biuletyn „Dziś”.

Od dziś przygotowany przez nas i przez nas wydany (przez Bibliotekę) Biuletyn dla seniorów „Dziś” będzie dostępny dla Czytelniczek i Czytelników zainteresowanych wiadomościami z Biblioteki, z Domu Kultury, z Gminy, opowieściami o losach ludzi – mieszkańców gminy. Zapraszamy do lektury Biuletynu, który znajdziecie w Bibliotece, w Urzędzie Gminy, w świetlicach Waszych miejscowości, w niektórych sklepach, w oddziale Banku Spółdzielczego.

Ten numer pomogli nam wydać: Bank Spółdzielczy w Gnieźnie / Oddział w Mieścisku i Firma De Heus w Mieścisku.  Jesteśmy zobowiązani i wdzięczni naszym Mecenasom za pomoc w sfinansowaniu pierwszego numeru Biuletynu. Pełni wdzięczności – bardzo dziękujemy!

Kolejne dwa numery Biuletynu, które ukażą się w sierpniu i w październiku wydamy dzięki wsparciu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Zadanierealizowane jest przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.  Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskich w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Instytucją zarządzającą Programem Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2o14-2020 jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Co zatem znajdziecie dziś w pierwszym numerze Biuletynu „Dziś”?

– Informację o tym, jak Biblioteka zmienia się dla Was i jak chce pracować,

– zapowiedź Koncertu na Piękny  Letni Wieczór – Koncertu Trzech Tenorów,

– opowieść o pasjonacie delfinów z Mieściska, Panu Piotrze Przyłuckim,

– Zakątek Dobrej Nadziei, w którym przeczytacie opowieść Pani Aleksandry  o tym, co to znaczy wieść dobre i pogodne życie,

– relację z uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie,

– informację o udziale Biblioteki w finansowanym przez Polsko-Amerykańska Fundację Wolności  Programie Rozwoju Bibliotek,

– informację o powstającym nowym Centrum Zdrowia,

– i oczywiście materiały naszych Mecenasów – Banku Spółdzielczego i Firmy De Heus.

Wydawcą Biuletynu jest Gminna Biblioteka Publiczna im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku. Biuletyn opieką redakcyjną otoczyła Firma FMedia Franciszek Szklennik, skład graficzny przygotowany został przez Rafała Rożaka, a druk wykonano w PMF Wągrowiec; bardzo dziękujemy.

Biuletyn ukazał się w nakładzie 1000 egzemplarzy. 

Jak głosi hasło naszej Biblioteki „jesteśmy w tym wszyscy razem”, więc by wspólnie dobrze przeżywać dziś, czyli nasze ulubione dni, zmieniamy się dla Was, dla Was pracujemy, szukamy sposobów w jaki chcemy się z Wami komunikować. Zapraszamy do rozmowy, do lektury, do przeżywania, do bycia razem. Najlepszych dni!   

fn


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *