Cukierek, albo psikus! Słodyczy chcę bez liku! 

Lubicie Halloween? Ja zawsze, kiedy do drzwi pukają małe „Straszydełka” mam dla nich przygotowane słodkie niespodzianki. Chloe, Ruby i Finn nie mogą się doczekać kiedy nadejdzie ten magiczny dzień i przebrani w upiorne stroje będą mogli pukać do drzwi sąsiadów. Już tydzień wcześniej Chloe zaprasza do siebie przyjaciółki Elli i Hannę na nockę i wspólne oglądanie horroru. Zapowiada się fantastyczna zabawa z pizzą, popcornem i bitwą na poduszki. Finn wraz ze swoim zespołem rokowym przygotowują specjalne piosenki o ciężkim brzmieniu, a Ruby  lepi z czarnej bibuły pająki, którymi udekoruje kawiarnię „Psiaki i Przysmaki”, której właścicielką jest mama. Cała rodzina wycina z dyń lampiony i przygotowuje imprezę w kawiarni  dla psów i ich właścicieli.

Tylko Peggy tytułowa bohaterka książki Belli Swift „Mopsik, który chciał zostać dynią” nie jest przekonana do tego święta. Przerażają ją potwory, czarownice i duchy.

„ – To miejsce zawsze przyprawia mnie o gęsią skórkę. Brama zwisała na jednym zawiasie, farba odchodziła z drzwi wejściowych, a kruszący się, ceglany mur był porośnięty bluszczem. – Wszyscy mówią, że jest nawiedzone.”

Wycie, skrzypienie, nawiedzony dom sąsiadujący z parkiem i upiorny biały pies to za dużo jak na jednego małego mopsika. Peggi ze strachu aż sierść jeży się na grzbiecie brrr…, a na dodatek Tygrys – kot sąsiadów wiecznie miauczy jej do ucha, że czarownice w Halloween polują na kręcone ogonki  takie jak u mopsików. 

 „- Och, Tygrysie! Przestraszyłeś mnie! – Czujesz już magię Halloween? – syknął kot, kiwając ogonem z boku na bok. – Czarownice szykują się do dzisiejszej przejażdżki na miotłach, więc uważaj, Świński Ogonku.”

Czego boją się Finn, Chloe i Ruby i czy będą potrafili oswoić swoje lęki? Czy Peggi mimo obaw i niepokoju da się przekonać i pójdzie na halloweenową imprezę z Chloe?

Jaką straszną historię opisze Chloe w opowiadaniu na konkurs organizowany w szkole z okazji Halloween i jakiej rady udzieli jej tata? Czyj kostium okaże się najbardziej przerażający wampirzycy, klauna, stracha na wróble, kościotrupa, a może cheerleaderki z piekła rodem?                                  

Ponad sto trzydzieści stron niesamowitych, trochę zatrważających przygód suczki Peggi i jej ludzkiej rodziny od wydawnictwa WILGA.

Czytajcie jeśli macie odwagę! Gorąco polecamy ja i mój ulubieniec- kot sąsiadów, Tygrys 😀

elemen


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *