Joanna Opiat – Bojarska

„Chodź za mną” to pozycja nieznanej mi dotychczas  polskiej pisarki  Joanny Opiat- Bojarskiej .

Główna bohaterka młoda, atrakcyjna właścicielka salonu fryzjerskiego Ewa Dziel  wdaje się w romans z sąsiadem. Pod pretekstem szkoleń spotykają się na weekendowych randkach. Każdy taki wyjazd traktują z ogromną ostrożnością. On ma żonę i małe dziecko, ona ma idealną reputację wśród znajomych i klientek.

Życie Ewy  całkowicie zdominowały  social media, a mówiąc dokładniej Instagram. Codziennie zaczyna dzień od wstawienia fotki informując wszystkich co robi i jaka jest szczęśliwa. Chce być lubiana, podobać się i mieć wielu znajomych. Pragnie być  idealna. Jej humor zależy od ilości obserwatorów, laików i serduszek, ale ciągle jej mało…

Cytat:” Wprowadziłam  w życie pięć żelaznych instazasad. ….Przykuj uwagę. Daj ciekawy kontent. Podkręcaj napięcie. Ujednolicaj zdjęcia wizualne. Bądź prawdziwa”.

Podczas  jednego z weekendów we dwoje  dochodzi do zdarzenia, które zmieni jej życie w koszmar. Z pomocą przychodzi jej Artur- niewidomy student mieszkający za ścianą. Interesujące były ich przyjacielskie  rozmowy na strychu, gdzie wspólnie wypalali po kilka papierosów.

Czy Ewę ktoś śledzi?

Czy może liczyć na pomoc kochanka ?

Czy skrzętnie ukrywana prawda wyjdzie na jaw?

Zagłębiając się w tę historię, chwilami zastanawiałam się, czy to na pewno thriller, może bardziej powieść obyczajowo- psychologiczna z elementami thrillera. Obserwując życie Ewy, to jak traktuje swój telefon dopadały mnie wątpliwości, czy to powieść współczesna,  fantastyka,  a może powieść o uzależnieniu.

Jest miłość, są obsesje, podejrzenie, lęki, dramaty no i oczywiście zbrodnia.  Ciekawa książka, opowiedziana z pespektywy Ewy i Artura.

Warto przeczytać. Zachęcam również do sięgnięcia po wcześniejsze książki autorki, ja z pewnością tak zrobię.

ELEMEN


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *