Biblioteka Narodowa poinformowała właśnie, że na jej zamówienie Biblioteka Internetowa Wolne Lektury (prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska) przygotowała 70 audiobooków dostępnych bezpłatnie w bibliotece cyfrowej polona.pl i na stronie wolnelektury.pl

Audiobooki można pobrać z biblioteki cyfrowej polona.pl bez konieczności logowania. Wystarczy ze strony wybranego utworu kliknąć w ikonę „Pobierz”, widoczną w prawym górnym rogu, i wybrać audiobook w formacie MPEG.

Niżej prezentujemy listę dostępnych audiobooków:

Biblioteka Narodowa informuje, że wybrano utwory, które dotychczas nie były dostępne w postaci audiobooka. Wśród propozycji znajdują się utwory klasyki literatury polskiej, książki dla najmłodszych, lektury szkolne oraz utwory polskich i zagranicznych pisarzy (Antoine de Saint-Exupéry, Jules Verne, George Gordon Byron, Charles Dickens).

W polona.pl można posłuchać dzieł m.in. Ignacego Krasickiego, Joanny Papuzińskiej, Janusza Korczaka, Bolesława Leśmiana, Gabrieli Zapolskiej, Elizy Orzeszkowej, Josepha Conrada, Brunona Schulza, Stefana Żeromskiego.

Warto dodać, że Wolne Lektury to jedna z najpopularniejszych bibliotek internetowych w Polsce, udostępniająca ponad 5600 utworów w formie przyjaznej dla użytkownika. Oprócz lektur szkolnych w swojej ofercie ma klasykę literatury polskiej i światowej, a także utwory wielu współcześnie żyjących autorów – zarówno prozaików, jak i poetów.

Tych, którzy czują się zmęczeni wodzeniem wzrokiem po druku zachęcamy do korzystania z wersji audio. Patrząc na to, jakim zainteresowaniem się cieszą się nagrania, audycje i inne formaty dźwiękowe należy założyć, że zestaw dostępnych utworów z pewnością będzie się powiększać.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *