ACADEMICA W BIBLIOTECE

Od dziś w naszej bibliotece działa system cyfrowych wypożyczeń ACADEMICA, inaczej mówiąc – biblioteka cyfrowa ACADEMICA działająca pod auspicjami  Biblioteki Narodowej.

ACADEMICA to innowacyjny system cyfrowych wypożyczeń, który pozwala na natychmiastowy dostęp do publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, za pośrednictwem terminala bibliotecznego. 

Znajdziemy w jej zasobach najnowsze podręczniki, monografie, lektury szkolne i lektury na olimpiady przedmiotowe. Dzięki usłudze szybkiej digitalizacji, na życzenie czytelnika Biblioteka Narodowa jest w stanie w ciągu maksymalnie 4 dni roboczych, dodać do zbiorów ACADEMICI każdą publikację z jej magazynów.

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna ACADEMICA jest narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotece zbiorów w formie cyfrowej, w tym najnowszych publikacji naukowych chronionych prawem autorskim.

Dzięki systemowi dostęp do materiałów jest natychmiastowy i odbywa się z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

System opiera się na zasobach Repozytorium Cyfrowego Biblioteki Narodowej.

ACADEMICA udostępnia cyfrowe wersje publikacji ze szczególnym naciskiem na publikacje przydatne w kształceniu i pracy naukowej.

Korzystanie z ACADEMICI umożliwia natychmiastowe wyświetlenie publikacji na terminalu.

Korzystanie jest bezpłatne. Rejestracja użytkowników odbywa się na podstawie karty bibliotecznej lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Ze względu na wymogi prawno-autorskie, w przypadku publikacji chronionych prawem autorskim, z danej publikacji w tym samym czasie korzystać może tylko jedna osoba. System umożliwia składanie rezerwacji, które gwarantują, że czytelnik może skorzystać z publikacji w wygodnym dla siebie terminie.

Na zasób ACADEMICI składa się kilka milionów publikacji, z których więcej niż połowa wciąż podlegała ochronie prawno-autorskiej. Najważniejsze kategorie to:

– podręczniki

– monografie

– czasopisma naukowe

– lektury na olimpiady przedmiotowe

– publikacje digitalizowane na podstawie sugestii użytkowników

– zbiory POLONY

Filmy instruktażowe dotyczące Acedemica

Academica – film promo


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *